Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

Seitse Tirooli džinni kuldmedalit põhjustasid sensatsiooni World Spirits Awards 2020 võistlusel

2020-06-28


Kes oleks seda arvanud? Tundub, et džinnikanged kogu maailmas pole Holland. Gin Tonic Gin on "härrasmees", kelle töötas välja Dr. Leiutati Franciscus Sylvius. Pole isegi Suurbritanniat. Seal juhtis teda kuningas William III. Orange-Nassau ees on džinn, mille sai tema Hollandi pere 17. sajandi lõpus. Ei, seal on väike Tirool, mis näitab maailmale, mis teeb tõelise gini nii eriliseks.

Lisaks tavalistele koostisosadele nagu teravili või melass on muidugi kadakamarjad ja vürtsid. Varjatud koostisosades ja paljudes tehnikates on ka palju loovust. Kuld! Kuld! Kuld! Vähemalt World Spirits Awards 2020 (WSA) võistlustel rääkisid seitse korda Tirooli džinnitootjad.
Kadakas kannab kolmekordse džinni kulda

Eelkõige Wacholderbär GmbH võitis Tirooli sommeljee Christian Aueri kolmikus kolm kuldmedalit džinni loomisega. Eglites asuv Eaglesi tulevikupiiritusetehas võitis kaks kuldmedalit, sealhulgas ühe Tiroolis kõrgeima reitinguga. Kulla auhinna said Peter Kronbichler Walchsee osariigist ja Erber Brixen im Thale'ist (Tirooli vanim tipptehas alates 1651) ja kaks Tirooli madalmaade džinni tootjat. Kuldpreemia pälvis kokku 49 gini kogu maailmast. 18 neist on pärit Austriast. Neist seitse on pärit Tiroolist.

Lihtsalt parim vaim

“Maailma kangete alkohoolsete jookide auhinnad 2020” võtsid osa 107 “destilleeritud piiritust” 490 kange alkoholi hulgast 25 riigist. Tootevalik ulatub sigari destillaatidest džinni, viski, rummi ja kangete alkohoolsete jookideni ja 100% destillaadini. Mitmeaastase väljaõppe ja kogemustega rahvusvaheline veinimaitsmise žürii võib tagada objektiivse hindamise. Auhind kajastab põleti tööd ja täiusliku toote tunnustamist. Moto "Excellence" kohaselt saab hindamiseks esitada ainult parimaid tooteid.