Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

Londra Kuru Cin

2020-05-10


London Dry Gin tartışmasız en iyi bilinen ve en popüler cin çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi, Londra Kuru Cin Londra'da yapılmadı, sadece menşei var. Diğer tüm cin çeşitleriyle karşılaştırıldığında, Londra Kuru Cin de üretim açısından en katı gereksinimleri olan çeşittir.

Kuru cin için en büyük fark, burada yasa tarafından öngörülen saflık gereksinimidir, böylece bir cin Londra Kuru olarak adlandırılabilir. Damıtma sırasında yapay tatlar eklenemez. Ayrıca, Londra Kuru Cin neredeyse her zaman çok farklı bir ardıç notuna sahiptir.

Ayrıca, kullanılan etil alkolün tarımsal kökenli ve saf alkol içeriği en az% 95 olmalıdır. Kuru cin için bir başka fark, cinlerin lezzetlendirilmesidir. Bir Londra Kuru Cin ile botanikler sadece damıtma işleminin başlangıcında toplanabilirken, herhangi bir zamanda Kuru Cin ile eklenebilirler.

London Dry Gin'in tat profili

Londra Kuru Cin Örnekleri: Tanqueray, Bombay Safir ve Fil Cin

Kuru cinlerde olduğu gibi ardıç da Londra kuru cinlerinde önemli bir rol oynar. Londra Kuru Cin karakterini meyveli turunçgillerden baharatlı bitkilere kadar değişen botaniklerin ilavesinden alır. Her üreticinin kendi tarifi var, bu yüzden klasik bir tat tanımlamak zor.

Bombay Sapphire, Tanqueray veya Gordon’in Gin gibi klasiklere bakarsanız, aroması belirleyen narenciye, angelica kökü, kişniş veya kübik biber gibi botaniklerdir.

Genç cinlerin çoğu, elma, Afrika pelin, baobab meyvesi, buchu yaprakları, aslan kuyruğu, cassia kabuğu, şeytanın pençesi ve yenibahar meyveleri ile tatlandırılan Fil Cin gibi egzotik botaniklere giderek daha fazla güvenmektedir. Diğer iyi bir örnek, diğerlerinin yanı sıra Avustralya okaliptüs, Amerikan arkadaşı ve Avustralya kaktüsüne dayanan 5 kıta Londra Kuru Gin'dir.

Londra Kuru Cin Üretimi

Londra Kuru Cin üretimi katı kurallara tabidir. Sadece bunları karşılayanlar cinlerine "Londra Kuru Cin" diyebilirler:

Kuru veya damıtılmış cin ile olduğu gibi etil alkolün çoklu damıtılması.
Tarımsal kökenli etil alkol kullanımı
Bitmiş cin, en az% 37.5 alkol hacmi olan bir alkol içeriğine sahip olmalıdır
Bitkiler sadece damıtmanın başlangıcında eklenir
Yapay katkı maddesi ve şeker yok

Çırçırın aroması farklı şekillerde yapılabilir ve üreticinin tercihlerine bağlıdır. Maserasyon, perkütasyon veya sindirimin Londra Kuru Cin olarak adlandırılması için önemli olmadığı.