Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

London Dry Gin

2020-05-06


London Dry Gin je pravdepodobne najznámejšou a najobľúbenejšou odrodou ginu. Aj keď názov napovedá, London Dry Gin sa nevyrába v Londýne, ale má svoj pôvod iba tam. V porovnaní so všetkými ostatnými odrodami ginu je London Dry Gin tiež odrodou s najprísnejšími požiadavkami z hľadiska výroby.

Najväčší rozdiel oproti suchému ginu je požiadavka na čistotu, ktorá je tu stanovená zákonom, aby sa gin mohol nazývať London Dry. Počas destilácie sa nesmú pridávať umelé príchute. Navyše London Dry Gin má takmer vždy veľmi výraznú notu borievky.

Použitý etylalkohol musí mať navyše poľnohospodársky pôvod a obsah čistého alkoholu najmenej 95%. Ďalším rozdielom oproti suchému ginu je aróma ginu. V prípade London Dry Gin sa botaniká môžu pridávať zozbierané iba na začiatku destilačného procesu, zatiaľ čo sa môžu pridať pomocou Dry Gin kedykoľvek.

Chuťový profil londýnskeho Dry Gin

Príklady London Dry Gin: Tanqueray, Bombay Sapphire a Elephant Gin

Rovnako ako v prípade suchého ginu hrá jalovec v londýnskom suchom gine kľúčovú úlohu. London Dry Gin získava svoj charakter od pridania botaník, ktoré sa môžu pohybovať od ovocných citrusových plodov po korenené bylinky. Každý výrobca má tu svoj vlastný recept, a preto je ťažké definovať klasický vkus.

Ak sa pozriete na klasiku, ako je Bombajský zafír, Tanqueray alebo Gordon's Gin, aróma určuje hlavne botanika, ako je citrus, koreň angeliky, koriander alebo kubický korenie.

Mnohé z mladších ginov sa čoraz viac spoliehajú na exotické botaniká, ako je slon Gin, ktorý bol ochutený jablkami, palinami z afrického palmy, ovocím baobab, listami buchu, levou chvostom, kasínou kôrou, čertovou pazúrou a bobuľami čerstvých korenín. Ďalším dobrým príkladom je 5 kontinentov London Dry Gin, ktoré sú okrem iného založené na austrálskom eukalypte, americkom mate a austrálskom kaktuse.

Výroba London Dry Gin

Výroba London Dry Gin podlieha prísnym pravidlám. Iba tí, ktorí sa s nimi stretnú, môžu nazvať svoj gin „London Dry Gin“:

Viacnásobná destilácia etylalkoholu, ako je to v prípade suchého alebo destilovaného ginu.
Použitie etylalkoholu poľnohospodárskeho pôvodu
Hotový gin musí mať obsah alkoholu najmenej 37,5% objemu alkoholu
Botanické prísady sa pridávajú iba na začiatku destilácie
Žiadne umelé prísady a cukor

Ochutenie ginu sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi a je v súlade s preferenciami výrobcu. Či macerácia, perculácia alebo trávenie nie sú pre označenie London Dry Gin dôležité.