Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

خشک جین لندن

2020-04-30


جین خشک لندن احتمالاً شناخته شده ترین و محبوب ترین تنوع جین است. حتی اگر این اسم مطرح باشد ، لندن خشک جین در لندن ساخته نمی شود ، بلکه فقط منشاء آن در آنجا است. در مقایسه با سایر انواع جین ، لندن جین لندن نیز از نظر میزان تولید با سخت ترین شرایط مورد نیاز است.

بزرگترین تفاوت با جنس خشک میزان نیاز به خلوص است ، که طبق قانون در اینجا مقرر شده است ، به طوری که می توان یک جین را لندن خشک نامید. در طول تقطیر هیچ طعم مصنوعی اضافه نمی شود. بعلاوه ، خشک جین لندن تقریباً همیشه دارای یک یادداشت بسیار متفاوت از درخت عرعر است.

علاوه بر این ، اتیل الکل مورد استفاده باید دارای منشأ کشاورزی و میزان الکل خالص حداقل 95٪ باشد. یکی دیگر از تفاوت های جین خشک ، طعم دهنده بودن جین است. با داشتن یک خشک جین در لندن ، گیاهان دارویی فقط می توانند در شروع فرایند تقطیر جمع آوری شوند ، در حالی که ممکن است در هر زمان با جین خشک اضافه شوند.

مشخصات طعم دار یک جین خشک لندن

نمونه هایی از London Dry Gin: Tanqueray ، Bombay Sapphire & Elephant Gin

مانند جین خشک ، درخت عرعر نیز نقش اساسی در جین خشک لندن دارد. لندن خشک لندن شخصیت خود را از افزودن گیاهان دارویی ، که می تواند از مرکبات میوه ای تا گیاهان تند باشد ، بدست می آورد. هر تولید کننده دستور خود را در اینجا دارد ، به همین دلیل تعریف یک طعم کلاسیک دشوار است.

اگر به کلاسیک هایی مانند Bombay Sapphire ، Tanqueray یا Gordon's Gin توجه کنید ، این گیاه به طور عمده گیاهان از جمله مرکبات ، ریشه آنجلیکا ، گشنیز یا فلفل حبه ای است که عطر را تعیین می کند.

بسیاری از جنین های جوان به طور فزاینده ای به گیاه شناسی عجیب و غریب مانند فیل جین ، که با طعم سیب ، کرم چوب آفریقایی ، میوه باباب ، برگ بوچو ، دم شیر ، شیر کاسیا ، پنجه شیطان و انواع توت های ادویه ای طعم دار است ، تکیه می کنند. مثال خوب دیگر ، 5 قاره London Gin در لندن است که در میان اکالیپتوس استرالیا ، همسر آمریکایی و کاکتوس استرالیا مستقر است.

تولید جین خشک جند لندن

تولید لندن خشک جین تحت رهنمودهای دقیق قرار دارد. فقط کسانی که این موارد را برآورده می کنند ، می توانند جین خود را "جین خشک لندن" بنامند:

تقطیر چندگانه الکل اتیل ، همانطور که در مورد جین خشک یا مقطر نیز وجود دارد.
استفاده از الکل اتیل با منشاء کشاورزی
جین تمام شده باید حداقل 37.5٪ میزان الکل داشته باشد
گیاه شناسی فقط در ابتدای تقطیر اضافه شده است
بدون مواد افزودنی و قند مصنوعی

طعم دهنده جین می تواند به روش های مختلفی انجام شود و مطابق ترجیحات تولید کننده باشد. این که آیا مکش ، انقباض یا هضم برای تعیین عنوان London Gin London مهم نیست.