Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

Londono sausas džinas

2020-04-27


„London Dry Gin“ yra bene geriausiai žinoma ir populiariausia džino rūšis. Net jei pavadinimas rodo, „London Dry Gin“ nėra pagamintas Londone, o turi tik savo kilmę ten. Lyginant su visomis kitomis džino veislėmis, „London Dry Gin“ taip pat yra veislė, kuriai gaminti yra griežčiausi reikalavimai.

Didžiausias sauso džino skirtumas yra grynumo reikalavimas, kurį čia nustato įstatymai, kad džiną būtų galima pavadinti „London Dry“. Distiliavimo metu negalima dėti jokių dirbtinių kvapiklių. Be to, „London Dry Gin“ beveik visada turi labai savitą kadagio natos.

Be to, naudojamas etilo alkoholis turi būti žemės ūkio kilmės, o gryno alkoholio kiekis turi būti ne mažesnis kaip 95%. Kitas sauso džino skirtumas yra džino skoninės savybės. Naudojant Londono sausą džiną, botanikos medžiagas galima rinkti tik distiliavimo proceso pradžioje, o bet kuriuo metu jas galima dėti su sausuoju džinu.

„London Dry Gin“ skonio profilis

„London Dry Gin“ pavyzdžiai: „Tanqueray“, „Bombay Sapphire“ ir „Elephant Gin“

Kadagys, kaip ir sausas džinas, taip pat vaidina pagrindinį vaidmenį Londono sausame gin. „London Dry Gin“ savo pobūdį įgyja pridedant botanikos gaminių, kurie gali būti nuo vaisių citrusinių vaisių iki aštrių žolelių. Kiekvienas gamintojas čia turi savo receptą, todėl sunku apibrėžti klasikinį skonį.

Jei pažvelgsite į tokius klasikus kaip Bombay Sapphire, Tanqueray ar Gordon's Gin, aromatą daugiausia lemia botanikos produktai, tokie kaip citrusiniai vaisiai, angelica šaknis, kalendra ar kubabo pipirai.

Daugelis jaunesnių džinsų vis labiau pasikliauja egzotiškomis botaninėmis medžiagomis, tokiomis kaip dramblių džinas, kuris buvo pagardintas obuoliais, afrikietiškomis kirmėlėmis, baobabų vaisiais, buchu lapais, liūto uodega, kasijos žieve, velnio nagais ir pjaustytomis uogomis. Kitas geras pavyzdys yra 5 kontinentų „London Dry Gin“, kurio pagrindą sudaro Australijos eukaliptas, amerikietis mate ir Australijos kaktusas.

„London Dry Gin“ gamyba

„London Dry Gin“ gamybai taikomos griežtos gairės. Tik sutikę asmenys savo džiną gali pavadinti „London Dry Gin“:

Daugkartinis etilo alkoholio distiliavimas, kaip tai daroma sauso arba distiliuoto džino atveju.
Žemės ūkio kilmės etilo alkoholio naudojimas
Gatavame gin turi būti ne mažiau kaip 37,5% alkoholio tūrio alkoholio
Botanikos produktai buvo dedami tik distiliavimo pradžioje
Jokių dirbtinių priedų ir cukraus

Džiną galima pagardinti skirtingais būdais ir tai priklauso nuo gamintojo pageidavimų. Tai, ar maceracija, perfliacija, ar virškinimas nėra svarbūs norint pavadinti London Dry Gin.