Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

Londonas sausais džins

2020-04-26


Londonas sausais džins ir neapšaubāmi vispazīstamākais un populārākais džina veids. Pat ja nosaukums liek domāt, London Dry Gin nav izgatavots Londonā, bet tikai tā izcelsme ir tur. Salīdzinot ar visām citām džina šķirnēm, London Dry Gin ir arī šķirne, kurai ir visstingrākās prasības attiecībā uz ražošanu.

Lielākā atšķirība no sausā džina ir tīrības prasība, ko šeit nosaka likumi, lai džinu varētu saukt par London Dry. Destilācijas laikā nedrīkst pievienot mākslīgas garšas. Turklāt London Dry Gin gandrīz vienmēr ir ļoti atšķirīga kadiķu nots.

Turklāt izmantotajam etilspirtam jābūt lauksaimnieciskas izcelsmes un tīra spirta saturam vismaz 95%. Vēl viena atšķirība no sausā džina ir tā garša. Ar Londonas sauso džinu botāniskos materiālus var pievienot tikai destilācijas procesa sākumā, bet tos jebkurā laikā var pievienot ar sausu džinu.

London Dry Gin garšas profils

Londonas sausā Džīna piemēri: Tanqueray, Bombay Sapphire un Elephant Gin

Līdzīgi kā ar sausu džinu, arī kadiķim ir galvenā loma Londonas sausajā džīnā. Londonas sausais džins iegūst savu raksturu, pievienojot botāniskos izstrādājumus, kas var svārstīties no augļu citrusaugļiem līdz pikantiem garšaugiem. Katram ražotājam šeit ir sava recepte, tāpēc ir grūti definēt klasisko garšu.

Ja paskatās uz klasiku, piemēram, Bombay Sapphire, Tanqueray vai Gordon’s Gin, aromātu galvenokārt nosaka tādi botāniski izstrādājumi kā citrusaugļi, angelica sakne, koriandrs vai kuba pipari.

Daudzi jaunākie želejas aizvien vairāk paļaujas uz eksotiskiem botāniskajiem augiem, piemēram, ziloņu zeltu, kas ir aromatizēts ar ābolu, Āfrikas vērmeles, baobaba augļiem, buču lapām, lauvas asti, kasijas mizu, velna spīli un smaržīgo ogu. Vēl viens labs piemērs ir 5 kontinenti London Dry Gin, kuru pamatā, cita starpā, ir Austrālijas eikalipts, amerikāņu mate un Austrālijas kaktuss.

London Dry Gin ražošana

Uz London Dry Gin ražošanu attiecas stingras vadlīnijas. Tikai tie, kas tos satiek, var viņu džinu saukt par “London Dry Gin”:

Etilspirta atkārtota destilācija, kā tas ir sausa vai destilēta džina gadījumā.
Lauksaimnieciskas izcelsmes etilspirta izmantošana
Gatavajā džīnā spirta saturam jābūt vismaz 37,5%
Botāniskie produkti tika pievienoti tikai destilācijas sākumā
Bez mākslīgām piedevām un cukura

Aromatizēt džinu var dažādos veidos, un tas ir atkarīgs no ražotāja vēlmēm. Lai macerācija, perculācija vai gremošana nebūtu nozīmīga, lai apzīmētu to kā London Dry Gin.