Gin aus Tirol

Macho Destillerie, Nauders, Tirol, Österreich

Londoni kuiv gin

2020-04-17


Londoni kuiv gin on vaieldamatult kõige tuntum ja populaarseim džinni sort. Isegi kui nimigi vihjab, ei toodeta London Dry Gin Londonis, vaid oma päritolu on ainult seal. Võrreldes kõigi teiste džinni sortidega on London Dry Gin ka see sort, mille tootmine on rangeimate nõuetega.

Kuiva džinniga võrreldes on suurim erinevus puhtuse nõue, mis on siin seadusega ette nähtud, nii et džinni võib nimetada London Dry'iks. Destilleerimise ajal ei tohi kunstlikke maitseaineid lisada. Lisaks on London Dry Ginil peaaegu alati väga omapärane kadaka noot.

Lisaks peab kasutatav etüülalkohol olema põllumajandusliku päritoluga ja puhta alkoholi sisaldus vähemalt 95%. Veel üks erinevus kuiva džinniga on džinni maitsestamine. London Dry Gini puhul võib botaanilisi aineid koguda alles destilleerimisprotsessi alguses, samas kui neid võib igal ajal lisada koos kuiva giniga.

Londoni kuiva ginsi maitseprofiil

Näited London Dry Ginist: Tanqueray, Bombay Sapphire ja Elephant Gin

Nagu kuiva džinni puhul, on ka kadakal võtmeroll Londoni kuivas džinnis. London Dry Gin saab oma iseloomu botaanika lisamisega, mis võib ulatuda puuviljasetest tsitrusviljadest vürtsikate ürtideni. Igal tootjal on siin oma retsept, mistõttu on klassikalist maitset keeruline määratleda.

Kui vaadata selliseid klassikuid nagu Bombay Sapphire, Tanqueray või Gordon’s Gin, määravad aroomi peamiselt botaanilised tooted, näiteks tsitruselised, angelica juur, koriander või kuubipipar.

Paljud nooremad ženšid tuginevad üha enam eksootilistele botaanilistele ainetele nagu näiteks elevandi gin, mis on maitsestatud õuna, Aafrika koirohi, baobabi viljade, buchulehtede, lõvisaba, kasekoori, kuradi küünise ja martsipunamarjadega. Teine hea näide on 5 mandriosa London Dry Gin, mis põhineb teiste hulgas Austraalia eukalüptil, ameeriklasel mate ja Austraalia kaktusel.

London Dry Gini tootmine

London Dry Gini tootmisel kehtivad ranged juhised. Ainult need, kes neid kohtuvad, saavad oma gini nimetada "London Dry Giniks":

Etüülalkoholi korduv destilleerimine, nagu kuiva või destilleeritud džinni puhul.
Põllumajandusliku päritoluga etüülalkoholi kasutamine
Valmis gini alkoholisisaldus peab olema vähemalt 37,5 mahuprotsenti
Botaanikatooted lisati alles destilleerimise alguses
Pole kunstlikke lisaaineid ja suhkrut

Džinni maitsestamist saab teha erineval viisil ja see sõltub tootja eelistustest. Kas leotamine, perculatsioon või lagundamine ei ole London Dry Giniks määramisel oluline.